درباره دانشکده

دانشکده علوم قرآنی مشهد به عنوان یکی از بزرگترین مراکز آموزش معارف ناب قرآن کریم در استان خراسان رضوی و یکی از 18دانشکده ای است که زیر مجموعه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در حال فعالیت می باشد.

بنای دانشکده در سال 1380 تأسیس شد و در همان سال، پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به صورت رسمی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.

این دانشکده ابتدا در مقطع کارشناسی، اقدام به پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری در دوره های «روزانه» و« نوبت دوم» در رشته های تحصیلی « تفسیر قرآن مجید»، «علوم قرآن مجید»، «معارف قرآن مجید» و «فنون قرائت، تلاوت و کتابت قرآن مجید» نمود و سپس از سال تحصیلی 92-91 با کسب مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سه رشته «تفسیر قرآن مجید» ، « علوم قرآن مجید» و«تفسیر و علوم قرآن مجید» فعالیت خود را در مقطع تحصیلات تکمیلی آغاز کرد.

از سال تحصیلی95 با ابلاغ سرفصل جدید رشته «علوم قرآن و حدیث» از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که دارای 6 بسته اختیاری است، تمامی رشته های این دانشکده در همین عنوان ادغام گردید و این دانشکده مجری بسته های «مطالعات قرآن» و «مطالعات حدیث»می باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز این دانشکده از سال تحصیلی 99 با ابلاغ جدید، رشته «علوم قرآن» را با 3 گرایش ادبی، اعجاز و مستشرقان ارائه خواهد نمود.


مزایا و امکانات آموزشی، پژوهشی، رفاهی، فرهنگی و دانشجويي :

-تحصیل رایگان در دوره های روزانه

-بهره ­مندی از کادر آموزشی متخصص و متعهد (10 عضو هیأت علمی تمام وقت) و استفاده از دیگر مدرسان مجرب مراکز مهم -آموزشی مشهد مقدس (دانشگاه­های فردوسی، علوم اسلامی رضوی، جامعه المصطفی(ص) العالمیه و...

-بهره ­مندی از انواع وام­ های دانشجویی صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

-سالن همایش 200 نفره

 -سلف سرویس مجزا برای برادران و خواهران

-خوابگاه برادران و خوابگاه خواهران

-برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی پژوهشی

-برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های مختلف

-برگزاری اردو های دانشجویی و برگزاری مسابقات علمی قرآنی و فرهنگی

-کتابخانه با بیش از 14000 هزار جلد کتاب

-سایت های مجزای خواهران و برادران

        

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA