چاپ        ارسال به دوست

چاپ مقاله دانش آموخته دانشکده علوم قرآنی مشهد در مجموعه مقالات ششمین همایش بین المللی مطالعات اجتماعی و تربیتی در جهان اسلام

 

مقاله آقای سجاد ابراهیمی، دانش آموخته دانشکده علوم قرآنی مشهد با عنوان  «آسیب شناسی روش تدریس بارش مغزی با تاکید بر احادیث امام علی (ع)» در مجموعه مقالات ششمین همایش بین المللی مطالعات اجتماعی و تربیتی در جهان اسلام به چاپ رسید.

در چکیده این مقاله آمده است:

روش های تدریس به دو گروه سنتی یا غیر فعال و نوین یا فعال، تقسیم می شوند. از مهم ترین روش های تدریس فعال که مهارت تفکر انعطاف پذیر را آموزش می دهند می توان از بارش مغزی، روش تدریس مبتنی بر بیان فکر و ... نام برد. بارش مغزی نقاط قوت و ضعفی دارد و به دلیل تاکید بر سخن گفتن بدون اندیشیدن که سخنان تربیتی معصومین به ویژه امام علی (ع) نهی شده اند، شایستگی آن را ندارد که در سیستم آموزشی جامعه اسلامی استفاده شود بلکه با وجود روش های مشابه نیازی به استفاده از آن نیست.


از این رو دانشکده علوم قرآنی مشهد کسب این موفقیت را به نویسنده محترم تبریک عرض نموده و از جانب پروردگار متعال برای ايشان سعادت و موفقیت روزافزون را خواستار است.

شایان ذکر است ششمین همایش بین المللی مطالعات اجتماعی و تربیتی در جهان اسلام، اسفندماه سال 1399 توسط مرکز بین المللی همایش ها وسمینارهای توسعه پایدار علوم جهان اسلام و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران و با مشارکت 179 پژوهشگر  به صورت رسمی برگزار شد  و مجموع 93 مقاله  در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه گردید و در مجموعه مقالات این همایش بین المللی به چاپ رسید.


١٥:٢٢ - جمعه ٣ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ٤٩٩١    /    تعداد نمایش : ٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج