چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی، فرهنگی "سیمای ام المومنین حضرت خدیجه کبری (س) در قرآن کریم

به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س)، نشست علمی، فرهنگی با موضوع "سیمای ام المومنین، حضرت خدیجه کبری (س) در قرآن کریم با ارائه دکتر محسن رجبی، عضو هیات علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد به صورت غیر حضوری برگزار شد.

در این جلسه به ویژگی‌ها و خصوصیات برجسته همسر گرامی پیامبر (ص) بر اساس صفاتی که در زیارت‌نامه ایشان ذکر شده به همراه روایات معتبر و تفاسیر ذیل برخی از آیات قرآن با موضوعیت شخصیت ایشان اشاره شد.

همچنین شخصیت و جایگاه والای این بانوی بزرگ اسلام در زندگی پیامبر (ص) بررسی و ویژگی‌ها، فداکاری‌ها و خصوصیات ویژه‌ حضرت خدیجه کبری (س) براساس فرازهای موجود در زیارت‌نامه ایشان، روایات و تفاسیر ذیل برخی آیات تبیین شد.

 دکتر رجبی در این جلسه به شبهات و اشکالاتی در خصوص ازدواج ایشان با پیامبر(ص)، سنّ ایشان هنگام ازدواج و وفات و دیگر مسائلی که به صورت غلط مشهور مطرح می‌گردد؛ با ارائه‌ ادلّه‌ی صحیح تاریخی، روایی و قرآنی پاسخ داد و مباحث را به روشنی در حد فرصت این جلسه تبیین کرد.

وی هم‌چنین با اشاره به آیات پایانی سوره ضحی به جایگاه و شخصیت حضرت خدیجه کبری (س) در زندگی پیامبر (ص) بر اساس نظرات تفسیری پرداخت.

گزیده آیاتی از سوره‌های مبارکه انسان و مطففین، دیگر آیاتی از قرآن کریم بود که در این جلسه علمی فرهنگی براساس موضوعِ در حال بحث به آن‌ها استناد شد.


٠٠:٠٥ - جمعه ٣ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ٤٩٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج