• تاریخ انتشار : 1400/09/16 - 14:42
  • تعداد بازدید : 69
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تبریک رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به مناسبت روز دانشجو

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم روز دانشجو را به دانشجویان و علم اندوزان تبریک گفت.

به گزارش ایحا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در پیامی فرارسیدن روز دانشجو را به دانشجویان دانشگاه تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح می‌ باشد:

« قل هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون، انما یتذکر اولوا الالباب» (زمر / 39)

علم‌ اندوزی و فراگیری علوم، همواره در متون دینی ما، به خصوص کتاب انسان‌ ساز و الهی قرآن کریم و دیگر کتب آسمانی جایگاه بسیار بالا و ویژهای دارند.

جهان هستی از رمز و رازهایی تشکیل شده است که بشر با فراگیری علوم مختلف، سعی در گشودن راه‌ های جدید و کشف حقایق آن کرده است.

امروزه می‌ بینیم که پیشرفت‌ های فراوانی در سطح دنیا در حوزه‌ های مختلف از جمله فضا و نجوم، پزشکی و سلامت، ریاضیات و فلسفه و… شکل گرفته، که تمامی این حرکت‌ های علمی تنها با فراگیری و آموزش اتفاق افتاده است.

در حوزه‌ های علوم اسلامی و دینی نیز همچون سایر علوم، افراد هر روز در حال کامل شدن و ارتقای دانشی هستند تا جایی که ما در حوزه‌ های دینی نیز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرده‌ ایمو این پیشرفت‌ ها و ارتقای سطح دانش را نیز مدیون فراگیری علوم هستیم.

بدیهی است فراگیری علوم، مبتنی بر آموزه‌ های حیانی و متناسب با راهی که ائمه اطهار علیهم السلام به آن رهنمون شده‌ اند، بسیار ارزشمند می‌ باشد؛ چراکه با یادگیری این علوم، می‌ توان هم باعث ارتقای سطح علوم اسلامی و دینی خود و جامعه شد و هم با عمل به آن، راه سعادت اخروی را هموار کرد.

بی شک خداوند متعال برای آنان که در مسیر یادگیری و کشف اسرار کلام الله گام برداشته و علاوه بر این با عمل به مفاهیم و معانی قرآن کریم، موجبات گسترش آن را در جامعه فراهم می‌ نمایند، جایگاه بسیار بالا و ویژه‌ ایدرنظر گرفته است. چراکه قرآن کریم و کلام الهی منشأ و کلید تمامی علومی است که در حال حاضر در جهان در حال پیشرفت و گسترش می‌ باشند.

از این رو بر خود می‌ بالیم که توفیق خدمتگزاری به ساحت مقدس و نورانی قرآن کریم را از طریق آموزش معارف کلام الله مجید در میان فرهیختگان، دانش‌ اندوزان و آینده‌ سازان میهن اسلامی یافتهایم.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره‌ ی شهدای دانشجو، ۱۶ آذر را که یادآور ایستادگی دانشجویان در مقابل استکبار جهانی برای رسیدن به استقلال همه جانبه از جمله استقلال و پیشرفت در مسائل علمی است، به شما قرآن‌ آموزان و طلایه‌ داران عرصه‌ ی علوم الهی و قرآنی تبریک عرض نموده و برای شما سعادت، پیشرفت و موفقیت در سایه‌ سار الطاف قرآن کریم را از جانب پروردگار متعال مسألت می‌ نمایم.

سید محمد نقیب

1400/09/16

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 5820
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید