• تاریخ انتشار : 1401/03/07 - 15:25
  • تعداد بازدید : 47
  • زمان مطالعه : 9 دقیقه

برگزاری سخنرانی بصیرتی وقایع و حوادث روز کشور در دانشکده علوم قرآنی مشهد

حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی به تبیین مسائلی در جهت بصیرت افزایی در سه موضوع ریزش ساختمان در آبادان، آزادسازی خرمشهر و ترور شهید صیاد خدایی در دانشکده علوم قرآنی مشهد پرداخت.

حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی، امام جماعت دانشکده علوم قرآنی مشهد در سخنان بین نماز ظهر و عصر در جمع اساتید و کارکنان به تبیین مسائلی در جهت بصیرت افزایی در سه موضوع ریزش ساختمان در آبادان، آزادسازی خرمشهر و ترور شهید صیاد خدایی در  پرداخت.

وی ابتدا به اتفاق ریزش ساختمان در آبادان اشاره کرد و این حادثه را محصول هماهنگی یک قشر دانست که بر پایه سه عامل رفاقت، شفقت و رشوه مسبب آن شدند و توضیح داد: مهندس و سازنده و پیمانکاری که باید حافظ این منافع می بودند ولی به جهت رفاقتی که با هم داشتند که می خواستند ارزان تر بشود خیلی از منافع متعلق به عامه مردم را نادیده گرفتند و شفقت نسبت به مهندسی که باید پاسخگو باشد باعث شد سختگیری روی سیستم نظارتی صورت نگیرد و او هم یاد گرفته بود که با گرفتن رشوه امضایش را بفروشد یعنی در واقع امنیت مردم را بفروشد و نتیجه اش آوار شدن ساختمان روی سر مردم شد.

گرایلی سپس گریزی به اقتصاد زد و گفت: این تجربه در سیستم اقتصادی کشور خیلی برایمان ملموس است. شما می بینید یک تورم سنگینی روی سر مردم آوار می شود که به این زودی ها امکان درآمدن از زیر آن نیست و این به همین روش ها اتفاق می افتد و شما می بینید بین مسئولین سیاسی و اقتصادی کشور رفاقتی بوجود می آید که می خواهند به هم منافعی برسانند و در این سیستم رفاقت، شفقت هم به خرج می دهند و با دشمن مملکت صحبت می کنند و در وصف کسی که عامل تحریم هست می گویند که خیلی آدم خوبی بود و ما تلفنی با همدیگر صحبت کردیم و بعد فرجام پول هایی که در فرآیند کرسنت ها و قراردادهای نفتی و خودرویی و ...رد و بدل می شود آوار شدن اقتصاد روی سر مردم است و چندین سال باید بگذرد تا این آوار جمع شوند و چقدر هم زیر این آوار تلف بشوند که هنوز هم ادامه دارد.

گرایلی در ادامه اظهار کرد: تا وقتی سیستم اجرایی کشور روی این سه محور کار کند و بخاطر منافع شخصی و حزبی به عنوان مثال ارز 4200 تومانی بدهند و چند تن طلا را خودشان یا عوامل وابسته به خودشان بسته بندی و به خارج از کشور ببرند آخرش اینچنین می شود و از این جهت، هم بابت آوار شدن ساختمان و هم به خاطر آوار شدن اقتصاد روی سر ملت جای بسی تاسف دارد.

کارمند دانشکده علوم قرآنی مشهد در ادامه سخنان به شهادت شهید صیاد خدایی اشاره کرد و گفت: ما خیلی به جهت شهادت این افراد ناراحت نیستیم و این اتفاقی است که در سوریه یا ترکیه می افتاد و کار سپاه قدس حفظ منافع کشور بوده و خیلی دردآور نیست اما اتفاقی که افتاد این است که این شهادت در قلب تهران و بوسیله سیستم ترور روی داد.

وی ادامه داد: دو ترور در هفته اخیر انجام شد یکی در گلوگاه مازندران و یکی در تهران که هر دو با صداخفه کن و با شلیک پنج گلوله و جلوی درب منزلشان و توسط اراذل و اوباش صورت گرفت و سپس توضیح داد: کشورها جهت انجام عملیات سعی می کنند نیروهایی در همان کشور مقصد تربیت کنند و دیگر از کشور خودشان نیرو نفرستند و یکی از بهترین ظرفیت ها در یک کشور اراذل و اوباش هستند که بخاطر پول، کم سوادی و کم بودن عرق ملی و مذهبی در این قشر، در جهت سوء استفاده برای مقاصد آدم دزدی، کشتن و اغتشاش تربیت شده و بهره اش را هم آن کشور متبوع می برد و تازه هر اتفاقی هم برای آن اراذل و اوباش بیفتد هزینه ای برایشان ندارد و بود و نبود آن ها اهمیت و حتی ربطی به آن ها پیدا نمی کند. اما آنچه در این چند روز در پی شهادت شهید خدایی می بینیم حمله ای است که به مجموعه های امنیتی کشور وارد می شود که دم از عدم وجود امنیت می زنند در حالی که اساساً ترور به معنای نبود امنیت نیست بلکه یک کار برنامه ریزی شده است که در همه کشورها اتفاق می افتد و در کشور ما در حال حاضر درصد خیلی کمی دارد.

ایشان در توضیح ابعاد بیشتر این موضوع ادامه داد: سیستم امنیتی ایران به گونه ای است که تمام کشورهای دنیا نسبت به اطلاعات آن حساس هستند و ایران در تمام سیستم های امنیتی دنیا دارای میز است و در تمام جهان سیستم های امنیتی نسبت به ایران با هم هماهنگ هستند.

وی سپس به سفر اخیر بشار اسد به ایران اشاره کرد که با هدف برنامه ریزی کارها، بعد از رفتن روسیه از سوریه و خالی کردن پایگاهش و تحویل آن ها به حزب ا... بود و این پیام را دارد که چون حزب ا... اعلام کرده جولان را از وجود اسرائیلی ها پاک می کند قطعا این اتفاق می افتد و نیروهای میدانی ما در این اتفاق بسیار تاثیرگذارند و یکی از کسانی که بسیار تاثیرگذاری داشت شهید صیاد خدایی بود که حذفش کردند که شاید این اتفاق دیرتر بیفتد ولی قطعاً خواهد افتاد.

گرایلی در بخش سوم سخنان خود در خصوص آزادسازی خرمشهر گفت: عراق برای اشغال خرمشهر پنج هدف شامل تسلط کامل بر اروند، معرفی صدام به عنوان بزرگ جهان عرب، استرداد سه جزیره ایران به امارات، شکست انقلاب اسلامی و تجزیه خوزستان به جهت اهمیت منابع نفت و گازی را دنبال می کرد که آزاد سازی خرمشهر باعث شد دشمن به هیچ کدام از این اهداف پنج گانه نرسد.

وی سپس ضمن اشاره به این موضوع که همه خرمشهر توسط عراق اشغال نشده بود و این تجاوز محدود به بخشی از این شهر یعنی حدفاصل آن طرف رود کارون به سمت مرز عراق بود ادامه داد: عملیات خرمشهر آنقدر مهم بود که بعد آن عراق و ما تا دو سال و نیم هیچ عملیاتی نداشتیم و کاملا جنگ به حالت رکود رفته بود اما در عرصه بین الملل و داخل اتفاقاتی افتاد که پس لرزه های پیروزی خرمشهر هنوز هم گریبانگیر ما می باشد.

ایشان در ادامه توضیح داد: در 400 سال گذشته 28 جنگ داشتیم که 24 تای آن در غرب کشور رخ داده و در همه این جنگ ها امتیاز داده ایم لذا تصور عراق این بود که در جریان این جنگ هم، ایران به آن ها یا به آمریکا امتیاز خواهد داد و در هر صورت برنده خواهند بود ولی امام(ره) راه سوم را انتخاب کرد و آن هم راه مقاومت بود و نتیجه این راه این شد که در عملیات فتح خرمشهر دشمن به این نتیجه رسید که کشوری که توانسته جنگ را تا این مرحله به پیش ببرد قطعا توان ادامه آن را هم دارد لذا دشمنان تغییراتی در برنامه ریزی خود ایجاد کردند و تئوری به نام «ویکتوری نو وار» یعنی پیروزی بدون جنگ را ارائه دادند که راهش تهی کردن ایران از درون بود و لذا در عرصه داخلی جریان معارض با خط امام و ولایت فقیه در آن زمان حلقه کیان را در کشور تشکیل دادند.

گرایلی ادامه داد: این حلقه که در اعضای خود بخشی از بدنه دولت موقت نیز حضور داشت بر این عقیده بودند که انقلاب در جنگ قطعاً شکست می خورد و منتظر در دست گرفتن دوباره دولت بودند ولی بعد از پیروزی نظامی ایران، با برگزاری جلساتی، زمینه سازی جهت لیبرالیزه کردن کشور را آغاز کردند. از جمله اقدامات حلقه کیان می توان اخذ انواع و اقسام مجوز روزنامه ها در جهت مقاصدشان را عنوان کرد که غالب این مجوزها هم در زمان جنگ گرفته شد و نیز به گزینش و تربیت 2000 نیرو از بین دانش آموختگان فوق لیسانس اشاره کرد که برایشان کلاس های 6 ماهه اجباری زبان و نیز مبانی لیبرالیزم گذاشتند و این ها بورسیه کشورهای کانادا، فرانسه و انگلستان شدند و بعد از اتمام تحصیل و گرفتن مدرک دکتری به ایران بازگشتند و از آنجائیکه قبلا خارج رفته ها روی سر همه جا داشتند تمام پست های مدیریتی کشور و هیات علمی و دانشگاهی را گرفتند و دانشگاه های ما در آن برهه زمانی که همه دنبال جنگ بودند به صورت خزنده در حال پیاده سازی تفکر لیبرالیزم بود و این تفکر باعث شد دانشگاه های ما نیرویی تربیت کنند که به درد انقلاب نخورد.

امام جماعت دانشکده علوم قرآنی مشهد ادامه داد: در دوره آقای احمدی نژاد و در مقابل این اقدام جریان لیبرالیزم داخل، 3000 نیرو تربیت و بورسیه خارج شدند ولی دولت آقای روحانی و تیمش که از عواقب این اتفاق آگاه بودند در اولین اقدام دولت خود تمام این بورسیه ها را باطل و برگرداندند و حتی اجازه ادامه تحصیل در دانشگاه های کشورمان را به آن ها ندادند که حضرت آقا بیش از پنج بار این موضوع را تذکر دادند و قوه قضاییه هم قول پیگیری داده بود که تحویل نگرفتند و دانشجویان انقلابی که قرار بود بر مسندهای حساس علمی  و دانشگاهی ما بنشینند تا بتوانند نیروهایی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند باز ماندند و ضربه خوردند و همه این اتفاق ها در حالی رخ داد که مردم و خیلی از ماها متوجه این قضایا نبودیم.

گرایلی در ادامه اظهار کرد: نتیجه پیروزی ما در آزادسازی خرمشهر این شد که حلقه کیان برای بر زمین زدن دراز مدت کشور، دنبال لیبرالیزه کردن انقلاب باشد لذا در حوزه های اجتماعی و فرهنگی به جدّ ورود پیدا کردند و به عنوان نمونه دیدیم که بعد از پیروزی در دوم خرداد روزنامه هایشان را فعال کردند و فقط در یک حوزه 19 روزنامه منتشر شد که البته بعد از اینکه حضرت آقا فرموده بودند که این روزنامه ها پایگاه های دشمن شده اند بیشتر آن ها بعداً توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند. اینها اثرات ما در آزادسازی خرمشهر بود. ما پیروزی نظامی را جشن گرفتیم اما قلقلک ها و تحریکاتی که باعث شد جریان لیبرالیسم کشور را از ریشه مثل موریانه از بین ببرد را تا الان متوجه نشدیم و الان هم برنامه ای برایش نداریم. وی در توضیح علت اینکه حضرت امام فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد گفت: اتفاقات و دست های غیب الهی به رزمندگان در جریان فتح خرمشهر بسیار زیاد بود و این در حالی بود که تمام سیستم های نظامی شرق و غرب برای نگهداشتن خرمشهر طرح اجرا کرده بودند و فیلم خیلی از این اقدامات را در آرشیو صدا وسیما از بین بردند و نگذاشتند مردم این ها را ببینند.

گرایلی در خاتمه سخنان گفت: حضرت آقا فرمودند خرمشهرهای زیادی داریم که باید فتح شود و توضیح داد: این بدین جهت است که در جریان آزادسازی خرمشهر موریانه ها و موش های زیادی در مراکز کشور رسوخ کردند که پاکسازی آن ها زمان زیادی می برد و مهم ترین ابزارش علم است که حضرت آقا فرمودند من تا وقتی زنده ام از علم و رشد علمی کشور دفاع می کنم و اظهار امیدواری کرد که این سالگرد گرفتن ها هر ساله باعث تبیین و بصیرت افزایی بیشتر شود تا ان شاا... پرچم انقلاب را به صاحب اصلی خودش برسانیم.

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 6646
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید