امروز: شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧

آخرین اخبار دانشکده

 • :

سایت نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
وزارت علوم و تحقیقات پایگاه قرآنی دانشجویی ایحاء

 •  


    چاپ        ارسال به دوست

  با حضور حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم؛

  چهارمین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد برگزار شد

   

   

  چهارمین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد شامل دانشجویان ورودی 1380 تا 1394 و جشن فارغ التحصیلی دانشجویان برادر ورودی 94 مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده جمعه 23 تیر ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین الهی زاده قائم مقام ریاست دانشگاه علو م و معارف  قرآن کریم، محمد روح الامینی مشاور علم و فن آوری ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین زارع مهرجردی ریاست دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، اساتید و دانش آموختگان این دانشکده برگزار شد.

  در این مراسم حجت الاسلام زارع مهرجردی ، رئیس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد در ابتدا به بیان تاریخچه این مجمع پرداخت و افزود اگر این مجمع جز این دید و بازدید و نشست در کنار هم بهره دیگری نداشت، همین کافی بود چه برسد به اینکه این مجمع می تواند فواید و برکات زیادی برای خود داشته باشد.

  وی در ادامه با اشاره به نکات مطرح شده توسط نمایندگان دانش آموختگان در مورد خود باوری دانشجویان این دانشگاه که شاید وقتی از این دانشگاه بیرون می روند و وارد جامعه کار می شوند کمتر احساس می کنند که خود را نمایش دهند و احساس کمبودی داشته باشد

  حجت الاسلام و المسلمین زارع مهرجردی در ادامه به بیان آمار دانش آموختگان این دانشکده پرداخت و افزود: تاکنون قریب به 675 نفر از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند که شامل 550 نفر در مقطع کارشناسی و 125 نفر در مقطع کارشناسی ارشد بوده که 339 نفر آنها زن و 336 نفر مرد بوده اند.

  رئیس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد در ادامه به بیان افتخارات این دانشکده پرداخت و گفت قریب به 31.6 درصد فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حدود 174 نفر در مقطع کارشناسی ارشد قبول شده و نیز 19 نیز در مقطع دکتری مشغول تحصیل می باشند. و نیز اینکه در پانزدهمین المپیاد دانشگاه این دانشکده با حدود کسب 26 رتبه برتر در این المپیاد حائز رتبه برتر شده است.

  در ادامه حجت الاسلام الهی زاده قائم مقام دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان اینکه حضور در این مجمع را برای خود و نیز دانشگاه توفیق و نقطه شروع می دانم که برای دیگر دانشکده ها هم مراسم حضور فارغ التحصیلان و ساماندهی و هماهنگی و همکاری آنها ادامه مسیر تعلیم و تعلم را که داشته اند و خدمت گزاری فرهنگی که می توانند انجام دهند را فراهم کنیم از این جهت خدا را سپاس گذارم.

  وی با بیان اینکه هر چه داریم همه از دولت قرآن داریم افزود: یکی از امتیازاتی که این مجموعه دارد این است که معلم آن الله است. «الرحمن علم القرآن» پس اساتید معزز آیات و نشانه هایی برای معلمی الله را نشان می دهند و نقش آفرینی می کنند و دیگر اینکه متن این مجموعه، متن قرآن است. لذا یک معلم و یک کتاب و این عامل وحدت ماست. و قرآن بسیار مبارک است «كِتابٌ أَنْزَلْناهُ إِلَيْكَ مُبارَكٌ»

  حجت الاسلام و المسلمین الهی زاده در ادامه با ذکر مثالی از نقش پدر در خانواده افزود: فارغ التحصیلان ما که وارد بازار کار شدند بدین معنا نیست که برو و دل از تو بریدم بلکه درخشش شما مایه امیدواری، شوق و ذوق نشاط و تشکر همه دست اندرکاران است. هر چه شما بیشتر موفق باشید نشان دهنده درستی این کار است لذا موفقیت ما در موفقیت شما است. ادامه راه ما در موفقیت شماست. و از خداوند می خواهیم به برکت قرآنی که در دل و ذهن شما وجود دارد، وجود شما را در هر جایی که باشد پر خیر و برکت قرار دهد. و جعلکم مبارک این ما کنتم.

   


  ١٤:٠٤ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٢٩٨٩    /    تعداد نمایش : ٥٢٨


  برای این خبر نظری ثبت نشده است
  نظر شما
  نام :
  ايميل : 
  *نظرات :
  متن تصویر را وارد کنید:
   

  خروج